НОВИНИ

Українська Вікіпедія оголосила щоденний 30-ти хвилинний страйк проти "закону про диктатуру"

Спільнота української Вікіпедії протестує проти прийнятого парламентом і підписаного президентом Закону «Про судоустрій і статус судів» та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян». Про це повідомляє прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

Представники Вікіпедії переконані, що закон може серйозно зашкодити свободі та відкритості інтернету.

«Спільнота оголошує про встановлення банера на знак протесту та оголошує про щоденний 30-хвилинний страйк з 16:00 до 16:30 за київським часом україномовного розділу Вікіпедії, починаючи з вівторка 21 січня 2014 року, під час якого сторінки не будуть доступні для читачів з усього світу», - йдеться у заяві.

«Спільнота вважає вкрай небезпечними положення цього закону, що дозволяє блокувати веб-ресурси, які займаються поширенням екстремістської інформації та про покарання за наклеп, під що можна підвести будь-який матеріал, що має антиурядове спрямування та його джерелом не є офіційні сайти органів влади України», - підсумовують автори заяви.

У Вікіпедії також нагадали, що 1 жовтня 2012 року спільнота оголошувала про вивішування банера проти «закону про наклеп» - законопроекту, яким передбачалось повернення кримінальної відповідальності за наклеп, але його згодом було відкликано.

Нагадаємо, що 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". Наступного дня президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня Радою. 

19 січня у центрі Києві почалися масові сутички мітингувальників з міліцією, які тривають досі. Президент Віктор Янукович доручив секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву створити робочу групу за участі представників Кабінету міністрів та Адміністрації президента для розгляду питань з врегулювання політичної кризи. 20 січня робоча група розпочала свою роботу. Її очолив секретар РНБО Андрій Клюєв. До складу групи увійшли також міністр юстиції Олена Лукаш і радник президента України Андрій Портнов.. 

Редактор "Голосу України" Віра Андреєва повідомила, що газети «Голос України» та «Урядовий кур’єр» у вівторок, 21 січня, точно опублікують закон про Бюджет на 2014 рік, але поки не отримали остаточного підтвердження про друк інших законів від 2014 року.

Ввечері 20 січня депутат Володимир Яворівський заяив, що "закони диктатури" надруковано попри обіцянку Януковича не друкувати їх, поки триватимуть переговори між опозицією та представниками створеної робочої групи. Пізніше з’явилося повідомлення, що закони опубліковані в електронній версії газети парламенту "Голос України"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.