НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Політолог: Введення надзвичайного стану матиме такі ж наслідки, як і прийняття законів 16 січня

Введення надзвичайного стану в Україні буде мати такі ж наслідки, як прийняття законів 16 січня. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.

«Думаю введення надзвичайного стану буде мати такі ж наслідки, як прийняття законів 16 січня. Це буде ще одним поштовхом для протестів», – вважає Карасьов.  

На думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, «уведення надзвичайного стану суперечитиме самій ідеї переговорів».

«І воно сприйматиметься як перехід до силового сценарію. Або переговори, або надзвичайний стан», – зазначає Якименко.

За його словами, «можливість переговорів викликана радикалізацією протесту й реальним свідченням того, як ситуація може розвиватися, якщо влада буде себе поводити себе так, як до цього, тобто ігнорувати, придушувати протест».

Як стверджує експерт, «Майдан задовольнять тільки конкретний пакет вимог із зазначенням термінів їхнього виконання».

«Питання із затягуванням переговорів може ставитися, якщо влада свідома, що провокує масштабну громадянську війну, яка може поширитися на регіони», –  вважає Якименко.

На думку Карасьова, затягування переговорів може максимум тривати один-два дні.

«Затягування потрібне для того, щоб зрозуміти, як діяти далі, тому сьогодні певна тактична пауза в інтересах усіх сторін, зокрема й в інтересах простих мітингувальників – для того, аби відійти, набратися сил і відпочити», – наголосив політолог. 

Як повідомлялось, луганські регіонали просять Януковича ввести надзвичайний стан

Нагадаємо, увечері 19 січня Янукович доручив створити робочу групу для розгляду питань з врегулювання політичної кризи. Робочу групу очолив Андрій Клюєв. До складу групи увійшли міністр юстиції Олена Лукаш і (радник президента України) Андрій Портнов. Зустріч учасників робочої групи з представниками опозиції має пройти сьогодн .

У свою чергу лідер УДАРу Віталій Кличко заявив, що не має наміру зустрічатися з Клюєвим і наполягає на присутності Януковича.

«Якщо Янукович справді налаштований на розв'язання політичної кризи, а не імітацію процесу і затягування часу, він повинен ухвалити відповідальне рішення – особисто взяти участь у переговорах і відповідати за кожен крок домовленостей», - заявив Кличко.

Тим часом від "Батьківщини" представлятиме інтереси фракції Олександр Турчинов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.