НОВИНИ

Кравчук: закони про "диктатуру" треба вдосконалити

В ухвалених 16 січня Верховною Радою законах є "деякі курйози", що стосуються інтернету та обмеження свободи слова, і їх необхідно буде вдосконалювати. Про це заявив екс-президент Леонід Кравчук, коментуючи ухвалення у Раді низки законів.

"Треба подивитися, як ці закони будуть виконуватися, як вони будуть діяти і чи будуть вони загалом діяти. Тому що там є, на мій погляд, деякі й курйози. Те, що торкається Інтернету, те, що торкається обмеження можливості свободи слова", - сказав Кравчук.

За його словами, відповідні питання дуже делікатні і їх "рано чи пізно доведеться усе одно вдосконалювати: або сам закон, або формулювання, або те, що називається імплементацією".

Коментуючи питання, чи може у суспільстві виникнути активний спротив та радикальні дії після того, як президент підписав ці закони, Кравчук зазначив: все залежить від дій опозиції та влади.

"Якщо влада має аргументи роз'яснити - аргументовано і переконливо - що це викликано об'єктивними потребами і суспільство схилиться до віри в це, значить, може не буде розширення протестних моментів", - пояснив Кравчук.

При цьому у разі, якщо влада не зможе переконати суспільство і опозиція доведе небезпеку цих змін, можливе розширення протестних настроїв.

"Коли приймаються закони такого делікатного характеру, які торкаються обмеження деяких прав, свобод людей, обмеження свободи слова, їх потрібно виписувати надзвичайно ретельно", - сказав Кравчук.

Також він підкреслив, що такі закони мають прийматися без будь-яких порушень регламенту.

Нагадаємо, що 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальнийзаконопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". 

Наступного дня президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня Радою.