НОВИНИ

У Раді депутати за три місяці випили 1013 пляшок спиртного та з’їли 4348 кг м’яса

У серпні-жовтні 2013 року на закупівлі продуктів для їдальні Верховної Ради було витрачено 421 тис грн. Про це пише «Insider».

За даними, отриманими за допомогою депутатського запиту, за ці три місяці у парламенті випили 1013 пляшок спиртного, з’їли 897 кг фруктів, 8236 кг овочів, 4348 кг м’яса, 1529 кг риби та морепродуктів.

Найпопулярнішими спиртними напоями виявилися коньяк і горілка. За ці три місяці парламентарії випили 75 пляшок «Nemiroff Особлива», 96 «Перваку домашнього з хріном», 120 коньяку «Старий Кахеті».

Тобто на день припадає щонайменше 30 пляшок спиртного. Однак алкоголь у парламенті споживають швидшими темпами. Оскільки дані про продаж оприлюднені за три місяці, у тому числі за серпень, коли Верховна Рада не працює у сесійному режимі. Народні депутати повертаються з відпусток до пленарних засідань у перший вівторок вересня.

Постачальником фруктів є фірма «Хімконтракт», яка у 2012 році відзначилася продажем малини для їдалень Держуправління справами по 672 грн за кілограм. Алкоголь поставляють «Українська дистрибуційна компанія», що входить до Global Spirit (ТМ «Хортиця») Євгена Черняка, а також «Ужгородський коньячний завод» (ТМ «Тиса»). Донедавна головним акціонером коньячного заводу був його директор – ужгородський бізнесмен Володимир Гісем.

«Але після реорганізації заводу в 2012 році з’явилася інформація, що на завод поклав око старший син президента Олександр Янукович. Правда офіційного підтвердження цієї інформації немає – в Держреєстрі юросіб список акціонерів прихований, тому перевірити інформацію неможливо», – пишуть журналісти.

Основними постачальниками м’яса є «Кременчукм’ясо» позафракційного нардепа Костянтина Жеваго і «М’ясокомбінат» Ятрань», яким керує депутат Кіровоградської облради Андрій Райкович (Народна партія). Куряче м’ясо для депутатів закуповують у компанії «Комплекс Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») нардепа-регіонала Євгена Сігала.

«Ким контролюються фірми постачальників інших продуктів визначити складно, адже зареєстровані вони або на невідомих громадян України, або на офшорні компанії», - підсумовують журналісти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.