НОВИНИ

Правозахисник: непереварену кашу для свого закону Колесніченко з Олійником "злизали" у Росії

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко заявляє, що закон регіоналів Вадима Колесніченка й Володимира Олійника у низці положень фактично дублює законодавчвчі ініціативи, апробовані раніше у Росії.

"Непереварена каша, яку виклали у вигляді закону. Те, що там більш-менш прописано – це просто «злизане» з російських законів, а інше – це просто така невротична реакція або Колесніченка, або, я вже так розумію,частини депутатського корпусу на ті всі події, що відбуваються зараз», – заявив Бущенко.

Він нагадав про так званий закон про іноземних агентів, ухвалений раніше у Російській Федерації.

За словами Бущенка, «більшість організацій в Україні отримують фінансування на свою діяльність з іноземних джерел». 

«Наша держава не має коштів для того, щоб виховувати, зрощувати громадянське суспільство», – пояснив правозахисник.

Він також припустив, що на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради ніхто реально не рахував кількість голосів, відданих за той чи інший законодавчий акт.

«Цифра 235 депутатів означає, що їх ніхто не рахував, а це просто завчасно написана цифра, яка має бути для прийняття цих законопроектів», – вважає Бущенко.

Як повідомлялось, 16 січня Верховна Рада разом з іншими законами утвердила можливість трактувати громадські об’єднання, які отримують грошові кошти від іноземних держав, як «іноземних агентів», а також звинувачувати їх в екстремістській діяльності.

Нагадаємо, у липні президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон "Про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента". Законопроект викликав різку критику з боку російських правозахисників, громадських активістів, а також світової громадськості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.