НОВИНИ

За блокування адмінбудівель відтепер ув'язнюватимуть на п'ять років

Депутатська більшість парламенту доповнила Кримінальний кодекс України статтею про відповідальність за блокування будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, з можливістю позбавлення волі до 5 років. Про це йдеться в ухваленому 16 січня законі «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

Так, стаття 341 Кримінального кодексу доповнена частиною 2, згідно з якою блокування будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій - караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Також посилюється відповідальність за захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій.

Відповідні дії тепер караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Раніше передбачалася відповідальність у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Як відомо, сьогодні у Верховній Раді  провладна більшість ухвалила бюджет на 2014 рік без представлення та обговорення.

Далі депутати почали приймати інші законопроекти, однак на третьому рішенні їм не вистачило голосів. Після цього перший заступник спікера Ігор Калєтнік, який вів засідання з ложі регіоналів, оголосив, що далі голосування буде відбуватися за допомогою підняття рук.

Він швидко ставив на голосування законопроекти, після чого голова лічильної комісії парламенту регіонал Володимир Олійник одразу ж оголошував: "235 - "за". Таким чином були ухвалені 11 законів.