НОВИНИ

У минулому році лише Крим зміг виконати дохідну частину бюджету

Лише один регіон України в 2013 році виконав дохідну частину бюджету. Про це пише "Капітал" з посиланням на дані Міністерства фінансів.

Дохідна частина місцевих бюджетів за підсумками 2013 року була виконана лише на 93,4 % (67,8 млрд грн).

Найгіршою ситуація була в Дніпропетровській, Запорізькій та Луганській областях, де недонадходження доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, перевищило 10%. Зокрема, Дніпропетровська область зібрала лише 89,1 % від запропонованого, що виявилося найгіршим показником серед усіх регіонів. Хоча ще рік тому східні області демонстрували чи не абсолютне виконання дохідної частини бюджетів.

Проблемним також став місцевий бюджет Києва, в який зібрали 7,6 млрд грн. Недонадходження склали ще 9,5% від запланованого.

У 2012 році більше половини областей України зуміли вкластися в намічені нормативи. Тоді як минулого року лише Крим - єдиний з усіх регіонів - зумів виконати план за доходами. До місцевих бюджетів міст автономії було зібрано понад 3,7 млрд грн, що відповідає 102,1 % від запланованого Мінфіном показника.

Однією з причин того, що регіони не зуміли виконати план за доходами стало загальне уповільнення економіки. Ситуацію ускладнили торгові конфлікти з Росією і завищені очікування Міністерства фінансів щодо можливостей місцевих бюджетів.

Як повідомлялося, сьогодні більшість у Раді без обговорення прийняла бюджет на 2014 рік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.