НОВИНИ

Депутати пропонують заборонити батькам називати дітей "екзотичними" іменами

До Верховної Ради внесли пропозицію заборонити батькам називати своїх дітей надто "екзотичними" іменами. Відповідний законопроект про внесення змін до статті 146 Сімейного кодексу (щодо визначення імені дитини) №3881 зареєстровано в парламенті 14 січня.

Ініціаторами цього виступили народні депутати від Партії регіонів Ельбрус Тедеєв і Володимир Мисик, а також ударівець Артур Палатний.

Автори документу звернули увагу на те, що нині рішення про присвоєння імені дитини приймається виключно її батьками та ніяким чином не обмежується з боку держави.

"Важко навіть уявити різноманітність визначення імені дитини, що може стати приводом для образ і знущань над дитиною", – зазначають ініціатори в пояснювальній записці.

Тож у своєму законопроекті вони прагнуть уточнити положення щодо визначення імені дитини.

"Ім’я дитини повинно відповідати її статі. Дитині не може бути дано ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, флори та фауни, титулів, хвороб, одночасним поєднанням букв, символів або (та) цифр, абревіатур", – йдеться в документі.

Також пропонується передбачити можливість батькам (або одним із батьків) подати скаргу до органу вищого рівня або суду, в разі відмови органів реєстрації актів цивільного стану в присвоєнні дитині імені, що не відповідає зазначеним вимогам.

"Такі запропоновані зміни є доцільними, оскільки виявлення бажання батьків присвоїти дитині певне "екзотичне" ім’я не повинно порушувати законні права дитини", – переконані автори законопроекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.