НОВИНИ

Лукаш: Силовики мають повне право застосовувати силу до мітингувальників

Міністр юстиції Олена Лукаш вважає, що деякі акції, що відбуваються зараз в Україні, не можуть характеризуватись як мирні і в окремих випадках мають ознаки насильницьких. Про це вона сказала на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"Останні події в Україні свідчать про те, що окремі акції не відповідають загальноприйнятим європейським нормам і спрямовані на прояв насильства", - вважає Лукаш.

Вона підкреслила, що мирні акції повинні переслідувати мирні цілі, а мітингах, які проходять зараз, звучать заклики до блокування доріг, захоплення адмінбудівель і повалення чинної влади.

На її думку, все це свідчить про те, що ці акції не можна розглядати як мирні, тому правоохоронці повинні діяти відповідно.

Після цього Лукаш зачитала більше 10 статей Кримінального кодексу, під які, на її думку, підпадають дії учасників та організаторів мітингів, які проходять зараз в Україні.

Крім того, міністр навела приклади з англійського та німецького законодавства відносно покарання за несанкціоновані акції протесту.

Вона підкреслила, що, відповідно до європейської практики, і українські правоохоронці мають повне право застосовувати силу для припинення незаконних дій мітингувальників.

Читайте також: "Беркут" проти народу: кийки, сльозогінний газ та кримінальні справи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.