НОВИНИ

Правозахисник вимагає кримінальної відповідальності судді, який відмовися судити Януковича

Дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій направив до Вищої ради юстиції заяву з вимогою порушити проти судді Вищого адміністративного суду Олександра Веденяпіна дисциплінарне провадження для звільнення його з посади за порушення присяги судді. Про це 14 січня повідомив сам Купрій.

За його словами цей суддя відмовився розпочати судовий процес над президентом України Віктором Януковичем за бездіяльність після подій силового розгону демонстрацій 30 листопада та 1 грудня минулого року.

«Кожен суддя, відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», складає присягу, в якій, зокрема, зобов’язується об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя. Відмова у розгляді справи проти Януковича є порушенням суддею конституційного права кожного на звернення до суду для захисту його прав та інтересів», – вважає правозахисник.

За його словами, суддя має бути звільнений зі своєї посади. 

Водночас, як повідомив Купрій, він звернувся до прокуратури з заявою про вчинення суддею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу України – винесення завідомо неправосудного рішення.

Він вимагає від прокурора внести відомості про кримінальне правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань, а після розслідування передати справу до суду, вимагаючи суворого покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Як повідомлялось, Як повідомлялось, 9 грудня 2013 року Купрій подав до Вищого адміністративного суду України позов про визнання протиправною бездіяльності президента Віктора Януковича, який не звільняє з займаної посади Міністра внутрішніх справ України та не вживає заходів для притягнення до відповідальності тих, хто винен у побитті мирних демонстрантів у Києві 30 листопада.

Суд відмовився розпочати судовий процесс. За словами Купрія, суддя навіть без відкриття провадження у справі, виклику свідків, підозрюваних  і постраждалих, за зачиненими дверима розглянув всі наявні в справі докази і вважає їх недостатніми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.