НОВИНИ

Лутковська попросила активістів не порушувати право міліціонерів на приватність

Уповноважена парламенту з прав людини Валерія Лутковська просить активістів Євромайдану не порушувати право міліціонерів та інших осіб на приватність. Про це йдеться у її зверненні щодо подій під Києво-Святошинським районним судом.

"Розповсюдження у мережі Інтернет персональних даних особи без її згоди, а тим більше розповсюдження персональних даних членів її родини та дітей є неприпустимим та не відповідає європейським стандартам у сфері захисту прав людини", - заявила Лутковська.

Вона зазначила, що втручання в особисте і сімейне життя є неприпустимим.

"Незалежно від того, чи це представник правоохоронних органів, прокурор, суддя чи громадський активіст", - йдеться у заяві.

Омбудсмен закликала боротися за права людини у правовому полі, розкритикувавши деякі вчинки активістів.

"Окремі дії активістів та учасників масових акцій не лише не відповідають проголошеним цілям мирного зібрання, але й прямо суперечать європейським принципам у сфері захисту прав людини", - зазначає вона.

"А певні масові акції в рамках "Євромайдану" зовсім не відповідають європейським критеріям "мирних зібрань", - переконана Лутковська.

Також у зверненні йдеться про те, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України має перевірити виконання суддею Юрієм Бурбелою, який веде справу так званих "васильківських терористів", своїх обов'язків і вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

"Я звернусь до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з пропозицією продовжити розгляд подання", - йдеться в заяві Лутковської.

Як раніше повідомлялося, активісти оприлюднили в інтернеті інформацію про працівників правоохоронних органів, "які так чи інакше мали відношення до побиття мирних громадян України в грудні 2013 року".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.