НОВИНИ

Польський політик: Євромайдан має рішучість до тривалої боротьби, що дає привід для оптимізму

На думку одного із засновників польського руху «Солідарність» Збіґнєва Буяка, який був присутній під час першого форуму Євромайданів у Харкові, сьогоднішньому українському рухові потрібно налаштуватись на довгий шлях, адже проблеми, що існують, неможливо вирішити за півроку. Про це пише Rzecapospolita з посиланням на його інтерв’ю агенції PAP.

"Мені знайомо те, що відбувається, тому що ми так само закладали «Солідарність». Ми також збиралися у якихось дивних місцях, невеликих залах, але для нас все йшло добре, тому що було розуміння того, що у важливих питаннях повинен бути консенсус. Те, що тут (на Форумі Євромайданів - ред.) стоїть перед українським рухом, - це питання про те, як ми встановлюємо собі цю стратегічну мету, яка об’єднуватиме всіх. Мені видається, що ця мета в Україні вже є. Це Європейський Союз, в якому Україна хоче бути ", зауважив Збіґнєв Буяк в інтерв'ю РАР.

Він також порадив українцям робити своє, незалежно від того, що про їхні протести говорять політичні експерти та ЗМІ.

"Коли ми побудували "Солідарність", багато совєтологів і політологів в Америці і Європі тримали за нас кулаки, але ніхто не припускав, що ми можемо досягнути успіху. Ми бачили це, але все ж ми йшли вперед. Виявилося, що ми змогли зламати бар'єри, створені тією радянською системою», - зауважив Збіґнєв Буяк і додав, що, на його думку, зараз це зробити дещо легше.

«Це не настільки гнітюча система, як та, але все ж це як і раніше важко. Цей рух не в змозі вирішити всі проблеми протягом півроку. Тут потрібно налаштуватися на довший шлях, але я бачу їхню рішучість і в цьому випадку я оптиміст», - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.