НОВИНИ

ЄС ще не готовий до санкцій проти українських високопосадовців

Європейський Союз наразі не розглядає питання запровадження санкцій проти представників керівництва України, не дивлячись на відповідні заклики лідерів української опозиції та звернення з боку київського Майдану. Про це УНІАН заявила Майя Коціянчич, речниця Верховного представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Аштон.

«Санкції є крайнім заходом. Вони запроваджуються лише після ретельного вивчення ситуації. Це питання також потребує одноголосного рішення усіх 28 членів Європейського Союзу», – сказала Коціянчич.

«Наразі питання санкцій на цій стадії не розглядається», – додала вона.

Нагадаємо, 12 січня під час Народного віча на Євромайдані в Києві було підтримано звернення до керівників США та Європейського Союзу щодо запровадження санкцій проти міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та інших представників української влади через застосування сили проти учасників Євромайдану та побиття колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка біля Києво-Святошинського суду наприкінці минулого тижня.

7 січня Сенат США прийняв резолюцію про підтримку українського народу. У документі йдеться про те, що США підтримують народ України і його суверенне право здобувати незалежне і демократичне майбутнє для своєї країни.

Крім того, Сенат закликав уряд утриматися від подальшого застосування сили щодо мирних демонстрантів і пригрозив владі санкціями. «У разі подальшого насильства з боку влади щодо мирних демонстрантів, президент і Конгрес повинні розглянути, чи слід застосовувати цілеспрямовані санкції (в тому числі візові і заморожування активів) щодо осіб, відповідальних за замовлення або здійснення насильства" , - йдеться в резолюції, яка розміщена на сайті Конгресу США .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.