НОВИНИ

У Кожари переконували послів, що опозиціонери під час бійки під судом були напідпитку

Україна розраховує, що іноземні держави та організації утримаються від підтримки протиправних дій і спроб порушити спокій у суспільстві з боку громадян самої України. Про це йдеться у повідомленні МЗС.

Згідно з повідомленням, про це йшлося в понеділок на зустрічі керівників органів державної влади України з главами дипломатичних місій держав-членів ЄС, США та Канади, під час якої обговорювалися події біля Києво-Святошинського суду 10-11 січня.

Українська сторона висловила переконання, що оголошення вироку так званим  "васильківським терористам" в Києво-Святошинському суді не має жодного стосунку до акцій на майдані Незалежності, а могло бути використано як привід для провокацій.

Щодо подальших подій після оголошення вироку в повідомленні зазначено: "Деякі народні депутати, прикриваючись своїм статусом народного депутата України, вступали у силове протистояння з силами правопорядку, блокували будівлю суду та проїжджу частину навколо нього. При цьому результати медичного огляду тих із них, хто постраждав унаслідок сутичок із міліцією, свідчать про непоодинокі факти перебування у стані алкогольного сп’яніння. Це стосується також і одного з відомих опозиційних політиків".

У контексті того, що сталося, українська сторона заявила іноземним дипломатам: "В Україні розраховують, що міжнародні партнери нашої держави залишатимуться об’єктивними і неупередженими спостерігачами, демонструватимуть стриманість в оцінках подій в Україні, які належать до питань внутрішнього розвитку держави. У нашій країні, передусім у дусі відданості загальноєвропейським цінностям і стандартам, також розраховують, що іноземні держави та організації утримуватимуться від підтримки протиправних дій, спроб розхитати човен національного спокою, а натомість робитимуть посильний внесок у стабілізацію ситуації в Україні".

Водночас уряд України готовий до діалогу з міжнародними партнерами з цих питань, якщо він відбуватиметься в конструктивному дусі, в атмосфері відкритості та взаємоповаги.

Згідно з інформацією МЗС, українську сторону на зустрічі з послами представляли міністр закордонних справ Леонід Кожара, заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Качур, заступники генерального прокурора Віктор Войцишен і Лілія Фролова, перший заступник глави Служби безпеки України Володимир Тоцький.

Як повідомлялось, 10 січня біля Києво-Святошинського суду «Беркут» жорстоко побив протестувальників, які мітингували проти вироку суду так званим «васильківським терористам». Унаслідок бійки 6 людей потрапило в лікарню. Постраждали журналісти й народні депутати.

Опівночі сталася нова сутичка між протестувальниками й «Беркутом», під час якої постраждав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Після побиття «Беркутом» його госпіталізували.

Сьогодні регіонал Ярослав Сухий заявив, що правоохоронні органи повинні надати законну оцінку діям екс-міністра внутрішніх справ Юрій Луценко, який "у п’яному дебоші провокував та принижував співробітників правоохоронних органів".

У МВС запевняють, що під Києво-Святошинським судом активісти спровокували конфлікт із міліцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.