НОВИНИ

Експерт: економіка стає ахіллесовою п’ятою Кремля

Зважаючи на те, що надходження від сировинних товарів до російського бюджету скоротилися, а російський президент Владімір Путін не охоче погоджується на реформи, економіка стає ахіллесовою п’ятою Кремля. Про це в інтерв’ю Der Spiegel заявив ірландський економіст, фахівець із інвестицій у російській економіці Кріс Віфер.

На думку експерта, 2014-й стане вирішальним роком для Росії. «Росія перебуває на роздоріжжі. Період високих темпів зростання завдяки збільшенню надходжень від сировинних товарів і зростанням споживчих витрат закінчився. Країна потребує новий двигун для зростання», - наголошує він.

«Економіка є ахіллесовою п'ятою Кремля. Кілька років тому зростання було ще нормальним порівняно з рештою світу. Для уряду це було виправданням нічого не робити», - зауважує Кріс Віфер, проте додає, що тепер часи змінюються. Європа і Америка повертаються до кращого стану, а Путін більше не може робити Захід відповідальним за слабке зростання.

На думку експерта, реформатори, які бажають змін у російській економіці повинні враховувати характер Путіна. «Він ризикує дуже неохоче. Стабільність є для нього пріоритетом, для нього це причина нічого не міняти», - стверджує Віфер.

Він також вказує на те, що населення Росії зменшується. «Росія втратить у найближчі вісім років 10% від її працездатного населення. Але дефіцит пенсійної системи  вже сьогодні склав 1,8% від обсягу виробництва, або $35 млрд. на рік. Через кілька років цей розрив буде вдвічі більшим. Я думаю, це одна з причин, чому Москва хоче більше пов'язати зі собою Україну: у середньостроковій перспективі, робочу силу можна буде наймати там», - наголошує він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.