НОВИНИ

У Раді погодилися не відгороджувати ложу преси склом

Регламентний комітет Верховної Ради України погодився не відгороджувати склом ложу преси у парламенті. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка.

За його словами, голова Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності парламенту Володимир Макеєнко на погоджувальній раді зазначив, що і Регламентом ВР, і відповідним Положенням про порядок акредитації журналістів передбачено достатньо механізмів впливу на представників преси та інших запрошених на пленарне засідання Верховної Ради осіб без встановлення додаткових конструкцій в місцях їх перебування.

Крім того, Макеєнко зазначив, що він погоджується з пропозицією Томенка не відгороджувати ложу преси від зали пленарних засідань склом.  

Як повідомлялось, 19 вересня 2013 року депутат від Партії регіонів Олександр Стоян попросив голову Верховної Ради Володимира Рибака захистити регіоналів від присутніх у сесійній залі журналістів. Він наголосив, що депутати повинні бути захищені від випадкових дій журналістів і додав, що із ложі, де перебувають представники ЗМІ, нещодавно на депутатів впала кришка від фотоапарату. “Ми не знаємо, які функції виконують ці фотоапарати: чи журналістські, чи якісь інші цілі”, - сказав Стоян. У свою чергу, голова ВР попросив журналістів поводитися належним чином.

Раніше лідер фракції ПР Олександр Єфремов закликав парламентських журналістів акуратно працювати з технікою на балконі Верховної Ради, щоб випадково не травмувати нікого з депутатів.

Як відомо, з ложі преси помічники опозиційних депутатів та журналісти слідкують за тим, як депутати голосують. В разі "кнопкодавства" ці факти фіксуються і оприлюднюються. Крім того,  ЗМІ неодноразово повідомляли про те, як депутати розважаються під час засідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.