НОВИНИ

У Таїланді опозиція почала блокаду столиці

13 січня Таїландська опозиція оголосила про початок блокади Бангкока, повідомляє Agence France-Presse.

У рамках акції протесту, яка, за словами її організаторів, триватиме як мінімум до початку лютого, прихильники опозиції мають намір паралізувати рух транспорту в місті і зупинити роботу всіх державних органів.

Увечері в неділю, 12 січня, прихильники опозиції приступили до зведення перешкод на основних дорожніх розв'язках в місті. Учасники акції протесту також мають намір відключити електропостачання держустанов у Бангкоку і перешкодити співробітникам цих відомств прийти на роботу в понеділок.

Організатори «блокади» Бангкока розраховують, що їхня акція протесту зірве проведення дострокових парламентських виборів, призначених на 2 лютого, і змусить кабінет міністрів на чолі з Йінглак Чинават подати у відставку.

Влада Таїланду, в свою чергу, заявили про готовність у разі загострення ситуації оголосити в Банкгока режим надзвичайного стану.

Як повідомлялось, 9 грудня прем'єр-міністр Таїланду Йінглак Чинават оголосила про розпуск парламенту країни.

Масові антиурядові виступи тривають в Таїланді з кінця листопада. Противники чинної влади, очолювані представником опозиційної Демократичної партії Сутхеп Тхаугсубаном, вимагають відставки прем'єр-міністра Йінглак Чиннават, яку звинувачують в тому, що країною насправді керує її брат Таксин Чиннават, який в 2008 році втік з країни і заочно засуджений судом до двох років в'язниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.