НОВИНИ

Фонд "Відродження" скорочує фінансування невеликих організацій

Міжнародний фонд "Відродження" переходить на нові принципи роботи, скорочуючи кількість надання грантів неурядовим організаціям, які тільки починають свою діяльність.

Як повідомляє "Коммерсантъ Украина", офіційно фонд "Відродження" поки не оголошував про зміни в роботі, але їх ключові параметри вже узгоджені. Виділення нових грантів  проходитиме за іншими правилами. Зміни стосуються фінансування невеликих НУО, які отримували малі гранти, як правило, обсягом не більше 100-120 тис. грн. У Нью -Йорку, в керівництві OSF, зажадали радикально скоротити їх підтримку.

"Раніше ми намагалися підтримувати якомога більше організацій низового рівня, а нам кажуть - стоп, ви розкидалися (коштами - Ред.). Тепер нам пропонують працювати з тими організаціями щодо яких вже є довіра" , - розповів виконавчий директор МФВ Євген Бистрицький.

Нова політика фонду буде болючою для невеликих НУО, яким непросто знайти альтернативні джерела коштів. У Фонді визнають це і обіцяють зберегти частину фінансування.

"Підтримка малих НУО була дискусійним питанням, адже нас і раніше критикували за те, що ми даємо більше грантів відомим організаціям, а не тим, кому тільки належить стати на ноги. У результаті ми відстояли можливість надання малих грантів. Механізм їх виділення ще обговорюється" , - розповів глава правління МФВ Олександр Сушко. За його словами, кількість грантів скоротиться наполовину - з 500-600 до 300 проектів на рік.

Реформування МФВ не пов'язане з політичними подіями листопаду-грудня 2013 року, адже розробка нової стратегії фонду ведеться з початку 2013 року. До того ж, зміни торкнуться усіх країн, які охоплені мережею OSF. Утім, у фонді врахували політичну ситуацію в Україні. У 2014 році пріоритетною буде тематика євроінтеграції, хоча ще кілька місяців тому в МФВ готувалися закрити європейську програму .

Нагадаємо, що фонд «Відродження» засновано у 1990 році з метою "становлення відкритого демократичного суспільства". Він є частиною міжнародної мережі Open Society Foundation зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. OSF фінансується мільярдером Джорджем Соросом і діє в 70 країнах. У 2012 році МФВ надав українським громадським організаціям грантів на 63, 4 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.