НОВИНИ

Майдан просить Страсбурзький суд швидше розглянути справу Тимошенко

Народне віче на майдані Незалежності в Києві підтримало ініціативу про звернення до Європейського суду з прав людини з проханням прискорити розгляд справи «Тимошенко проти України». Про це інформує сайт партії «Батьківщина», головою якої залишається ув’язнена колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Питання на голосування поставив голова політради «Батьківщина» та парламентської фракції цієї політичної сили Арсеній Яценюк.

«Прошу Майдан звернутись до Європейського суду з  прав людини, щоб ця судова інстанція в найкоротші терміни за прискореною процедурою розглянула ганебну сфальшовану справу проти Юлії Тимошенко і винесла законне справедливе європейське рішення – звільнити Юлію Тимошенко», – наголосив Яценюк.

Друга заява Тимошенко до Європейського суд про незаконність кримінального провадження в так званій «газовій» справі була надіслана в листопаді 2012 року, після завершення всіх національних процедур з оскарження вироку Печерського районного суду Києва.

15 липня 2013 року Європейський суд з прав людини повідомив про початок розгляду справи щодо кримінального провадження стосовно Юлії Тимошенко у «газовій» справі.

Євросуд довів до відома уряду України другу заяву Тимошенко й запропонував йому надати до 23 жовтня 2013 року свої зауваження щодо поданих скарг. За процедурою, захист надає суду свою позицію щодо урядових пояснень. Процедура розгляду справи в Європейському суді з прав людини не передбачає конкретних дат завершення цього процесу та оголошення за його результатами рішення.

Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично вмотивованим.

ЄСПЛ визнав Україну винною, зокрема, у порушенні двох статтей Конвенції з прав людини: 5, у якій йдеться про право особи на свободу та безпеку, та  18 - про обмеження прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.