НОВИНИ

Держфінінспекція: у Богатирьової розтратили 12,5 мільйонів за минулий рік

У 2013 році Держфініспекція виявила 29 випадків закупівлі Міністерством охорони здоров'я ліків за суттєво завищеними цінами, що призвели до розтрати 12,5 мільйонів бюджетних коштів. Про це повідомила Державна фінансова інспекція у відповідь на депутатське звернення заступника голови партії "Батьківщина", народного депутата Павла Петренка, повідомляє прес-служба партії.

Зокрема, Держфінінспекція встановила, що при закупівлі МОЗом лікарського засобу "Доцет 80 мг" за ціною 3 790 гривень ціна на аналогічний лікарський препарат у Молдові була значно нижчою - 2791,01 гривень; лікарського засобу "Лейкофозин" за ціною 56,94 гривень ціна на аналогічний лікарський засіб у Болгарії була 28,92 гривні.

Окрім того, у відповіді зазначено, що в 2012 році Міністерство охорони здоров’я не забезпечило заклади охорони здоров'я необхідними ліками та виробами медпризначення.

У МОЗі ситуацію пояснили тим, що вимога закуповувати ліки за цінами не вищими за рівень задекларованих з урахуванням усіх надбавок поширюється лише на державні заклади і установи охорони здоров'я. А Міністерство охорони здоров’я є центральним органом виконавчої влади та не є закладом охорони здоров'я.

Як повідомлялось, за останні п’ять років за кількістю виявлених порушень у держзакупівлях серед органів влади лідирує Міністерство екології та природних ресурсів України. 

Найбільше порушень у сфері державних закупівель, здійснених органами державної влади та місцевого самоврядування України, цього року виявили у соціальній, освітній сферах та у сфері послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.