НОВИНИ

Майже половина росіян не вважає кредит Україні вигідним

Близько половини росіян вважає, що фінансова допомога, надана Росією Україні, не принесе РФ ніякої користі, випливає з опитування, проведеного Фондом Громадська думка.

Згідно з дослідженням, такої думки дотримуються 49% опитаних, однак 22% вважають, що користь від допомоги таки буде.

Ще 29% росіян не змогли відповісти на це питання.

На думку опитаних, користь буде полягати в тому, що відносини між країнами покращаться (7%), крім того, серед потенційних позитивних результатів – зміцнення економічного співробітництва, розвиток спільних підприємств (3%), а також поліпшення торговельних відносин між Україною і Росією (2%) і можливу відмову України приєднатися до Євросоюзу та блоку НАТО (2%).

Близько 40% опитаних наполягають на там, що допомога Україні робити не слід було, з ними не згодні 31% респондентів, ще близько 29% не змогли відповісти на запитання. Ті, хто вважає, що рішення надати допомогу Україні було правильним, наводять такі аргументи: "це братська країна, ми слов'яни" (7%), "важливо, щоб Україна була ближче до Росії, ніж до Заходу" (4%), "це наші сусіди "(3%), "потрібно допомагати, більше Україні ніхто не допоможе"(3%).

А ті, хто не схвалюють допомогу Україні, вважають, що в Росії люди живуть бідно, і в країні вистачає своїх проблем (18 %), що Україна – інша держава, і тому самі повинні вирішувати свої проблеми (3%). Ще 3% переконані, що Україна погано ставиться до Росії і не оцінить допомогу РФ, а ще 3% думають, що логічніше було б знизити ціни на газ для росіян.

При цьому 54% опитаних заявили, що добре ставляться до України, 35%  байдуже, 7% – погано, 4% не змогли відповісти.

Опитування було проведено 29 грудня 2013 в 43 суб'єктах РФ, 100 населених пунктах, серед півтори тисяч респондентів. Статистична похибки не перевищує 3,6%.

Як відомо, 17 грудня в Москві Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. При цьому Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

На думку експертів, українська влада протягом трьох років лише імітувала наміри вирішити питання енергоефективності та енергозаощадження, розширення газовидобутку в Україні.

Читайте також: Між стабільністю та інстинктом самозбереження. Янукович пішов назустріч проросійському лобі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.