НОВИНИ

У Львові заради будівництва регіонала знесли найстарішу частину шпиталю Шептицького

Сьогодні на вул. Озаркевича, 4 у Львові зруйнували найстарішу частину будівлі Українського шпиталю «Народна лічниця» імені Митрополита Андрея Шептицького, що є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.

Після цього мешканці сусідніх будинків викликали міліцію. Втім, коли вона приїхала на місце події, замість того, щоб зупинити руйнацію пам’ятки, почала щось з’ясовувати з мешканцями вул. Шептицького, які мешкають трохи вище.

Руйнування зупинили журналісти, однак їх силою виштовхали за межі подвір'я. Згодом кілька журналістів написали заяви в міліцію про перешкоджання їхній професійній діяльності.

«Коли я прийшов, тут був тільки чоловік, який представився представником фірми-забудовника, але не надавав відповідних документів, кілька охоронців та чоловіків в спортивних костюмах. На територію мене не впускали. Нам заледве вдалось зупинити руйнацію. Там є дві споруди, і обидві занесені в реєстр пам’яток місцевого значення з 1986 року – нова лічниця, збудована в 1931 році, і споруда лічниці, яка датується кінцем XVIII століття і саме з цієї споруди починався розвиток лічниці, яку започаткував митрополит Шептицький. Зруйнували одне крило саме цієї найдавнішої споруди», - розповів голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.

Згодом на місце події прибула начальник управління охорони історичної спадщини Львівської міської ради Лілія Онищенко, котра зауважила, що фірма-забудовник вже отримала від Держархбудконтролю у області декларацію на початок будівництва і в проекті йдеться про знесення будівель.

«Однак, які саме будівлі належить знести, – треба дивитись по проекту», – сказала вона.

Фото до руйнування

ZAXID.NET опублікувало відео мешканця сусіднього будинку Леся Панчишина, де чітко видно, що найстарішу частину будівлі шпиталю зруйновано вщент.

 

Як повідомив депутат фракції "Батьківщина" Олександр Бригинець, з цього приводу він звернувся до Генпрокуратури, прокуратури  Львова та міського голови Львова Андрія Садового.

У свою чергу, представник юридичних інтересів фірми-забудовника «Розвиток нерухомості» Тарас Радковський заявив, що має документи, які підтверджують, що на цій території немає споруд, які є історичними пам’ятками.

Він також запевнив, що витяги БТІ, технічні паспорти свідчать про те, що ці всі будівлі на цій ділянці належать фірмі «Розвиток нерухомості».

«Ці документи свідчать, що це є наша власність. Ми вправі демонтувати її для розчистки земельної ділянки, що сьогодні і було зроблено. Підставою для проведення демонтажу і будівельних робіт є декларація про проведення будівельних робіт», – додав юрист.

Як пишуть місцеві ЗМІ, 30 травня минулого року депутати Львова виділили землю під забудову біля Собору св. Юра попри те, що того ж дня вранці до них звернулись мешканці з вимогою не допустити забудови на території садів, що з’єднують вулиці Шептицьких та Озаркевича.

Забудовник – ТзОВ «Розвиток нерухомості», яке пов’язують з регіоналом Володимиром Зубиком, обіцяв, що дотримає всіх вимог закону, оскільки будуватимуть тут «невеличкий» житловий будинок на 4-6 поверхів. Натомість, мешканці вважають, що міські депутати надали землю під забудову біля шпиталю Шептицького незаконно, та побоюються, що офісно-житловий комплекс, який може з'явитися на вулиці Озаркевича, 4а, буде надто близько до шпиталю Шептицького та може зашкодити навколишнім будинкам, деяким з яких понад 100 років.

Як відомо, український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита Андрея Шептицького - медична установа, заснована 1903 року для надання безкоштовної лікарської допомоги вбогим хворим мешканцям Львова та усієї Галичини - без різниці віровизнання й національності. Проіснувала у 1904-1944; відновила діяльність після проголошення незалежності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.