НОВИНИ

Активісти виходять з Громадської ради Майдану через незгоду з її діями

Частина громадських організацій та активістів, які входили у Громадську раду Майдану, вирішили вийти із неї після останніх подій.

Як розповіла керівник ГО "Український республіканський союз" Наталія Соколенко, її організація виходить із ГРМ.

За словами Соколенко, причиною такого рішення стало те, що Рада перестала виконувати свої функції і все більше скидається на те, що її дії координуються владою.

"Процеси стали нам не зрозумілими, почалися включення якихось членів, за яких ми не голосували. Додалося, з одного боку. Хаосу, а з іншого – якихось впливів, які я розцінюю як впливи Банкової", - сказала Соколенко.

"Зараз мені кажуть, що там уже й медведчуківські люди є", - додала вона.

Соколенко розповіла також, що пропонуватиме іншим організаціям також вийти із цієї ради.

Учасник ініціативи "Воля", громадський активість Єгор Соболєв також розповів, що припинив співпрацю з ГРМ, оскільки вона припинила займатись якось діяльність, а просто годинами проводить засідання та множить звернення і листи.

Він вважає, що ультиматумом опозиції Рада швидше грає на руку режиму Януковича.

"Громадські організації добре об'єднались під час Євромайдану, отого до 30 листопада. Після 1 грудня ми розділились і зараз не можемо створити спільного простору…Своїм ультиматумом владі, мені здається, ГРМ грає на користь Януковича, а не Майдану", - сказав активіст.

У свою чергу, Юрій Луценко висловив думку, що ГРМ пішла хибним шляхом.

За його словами, ГРМ є лише однією з організацій, яких на Майдані сотні, і вона не є чимось визначним.

"З будь-якими організаціями, які є на Майдані, я би вважав за необхідне говорити, навіть якщо вони мені не подобаються, а не ставити один одному ультиматуми", - пояснив свою позиція Луценко.

Він думає, що останні дії ГРМ можуть бути зв'язані із тими, хто хоче дискредитувати Майдан.

Нагадаємо, опозиційний депутат Олег Медуниця в ефірі "Громадського телебачення" заявив, що ультиматум Громадської ради Майдану щодо єдиного кандидата на президентські вибори – це ініціатива адміністрації Януковича. Він висловив переконання, що сама Громадська рада Майдану є проектом Банкової.

Як відомо, Громадська Рада Майдану – це координаційний орган громадських рухів, організацій, неполітичних об‘єднань та ініціатив Майдану створений для підтримки, взаємодії та координації спільних дій. До складу громадської ради можуть увійти будь-які організації за наступними критеріями: внесок організації у розвиток Майдану; Репутація; Непричетність до парламентських політичних сил; Недонорська організація; Нерадикальність (які сповідують не насильницькі дії). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.