НОВИНИ

Луганський суд не побачив порушень у залученні школярів до мітингу Партії регіонів

Луганський окружний адмінсуд відхилив позов голови правління Правозахисного центру «Поступ» Костянтина Рєуцького проти обласної державної адміністрації, міської ради, обласного та міського департаментів освіти про визнання незаконним залучення школярів в акції Партії регіонів, що відбулася 3 вересня минулого року. Про це повідомляє Українська гельсінська спілка з прав людини.

Як повідомляється, юрист обласної державної адміністрації надав суду фрагменти з відеорепортажу з акції 3 вересня, яким доводив, що з трибуни мітингу не лунало виступів із згадуванням провідної ролі Партії регіонів. Втім, як повідомляє Гельсінська спілка, на відео не було подано виступів всіх спікерів.

У свою чергу, позивач клопотав про виклик до суду свідка – студента одного з луганських вишів, який підтвердив, що студентів його університету дійсно змушували взяти участь у вказаному мітингу, погрожуючи незгодним ускладненням у навчанні. Також свідок відповів, що його однокурсників вибірково змушували вдягати одяг із символікою Партії регіонів та тримати прапори цієї партії.

Тим не менше, суддя виніс рішення про відсутність порушень у діях відповідачів.

«Правозахисний центр «Поступ» заявляє, що не вважає справедливим рішення Окружного адміністративного суду і буде оскаржувати його у судах вищих інстанцій», – зазначає гельсінська спілка.

Нагадаємо, що 3 грудня у Луганську за ініціативи Партії регіонів місцевою владою було організовано урочисту ходу та мітинг, присвячений 70-річчу визволення Луганщини від німецько-фашистських загарбників. Для забезпечення масовості заходу обласним та міським департаментами освіти було видано накази, які зобов’язували школи та виші забезпечити присутність під час заходу школярів та студентів. На виконання цих наказів навчальні заклади змусили вийти на площу понад 5 тисяч неповнолітніх дітей та молодих людей, багатьом з яких було роздано символіку та декілька сотень прапорів Партії регіонів. Тринадцятирічний син позивача Костянтина Рєуцького також був примушений взяти участь у цьому мітингу, через що його батько звернувся з позовом до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.