НОВИНИ

Магера не виключає, що для призначення дати виборів президента потрібне тлумачення КС

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера допускає, що для вирішення питання про тривалість президентського строку й, відповідно, про дату наступних президентських виборів слід звернутися за офіційними роз'ясненням у Конституційний Суд. Про це він сказав Українським Новинам.

"Цілком можливо, що саме КС повинен розібратися в питанні тлумачення конституційної норми про тривалість у часі президентського строку... тут треба з'ясовувати про дію цієї норми Конституції в часі, тому що вже були неодноразово зміни (щодо дати президентських виборів)..." - сказав Магера.

Він підкреслив, що у зв'язку зі зміною парламентом в 2011 році дати проведення чергових виборів президента виникла якась плутанина з вирахуванням дати закінчення 5-річного строку президентських повноважень.

При цьому Магера зазначив, що ще детально не ознайомився із проектом постанови депутата Верховної Ради Олександра Бригинця (фракція "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), яким той пропонує парламенту призначити вибори президента на 30 березня 2014 року.

Нагадаємо, 8 січня Олександр Бригинець зареєстрував проект постанови, яким пропонує Раді призначити чергові вибори президента на 30 березня поточного року.

У пояснювальній записці депутат посилається на п. 4 ст. 103 Конституції, де сказано, що чергові вибори президента проводяться в останній тиждень березня п'ятого року його повноважень.

"Інавгурація діючого президента Віктора Януковича відбулася 25 лютого 2010 року, відповідно п'ятий рік повноважень Януковича починається з 26 лютого 2014 року", - сказано в постанові.

Бригинець вимагає від ЦВК забезпечити підготовку й проведення виборів, а від Кабінету Міністрів - їх фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.