НОВИНИ

ЦВК проситиме КС розтлумачити, чи можна балотуватися в президенти судимим

Центральна виборча комісія вирішила звернутися до Конституційного Суду з поданням, в якому просить офіційно витлумачити, чи може громадянин із непогашеною чи незнятою судимістю за умисний злочин балотуватися на посаду президента. Про це повідомляє прес-служба секретаріату ЦВК за підсумками засідання 9 січня.

У поданні ЦВК просить КС дати офіційне тлумачення положень пункту 20 частини першої статті 92, частин 2 та 6 статті 103 Конституції та частини 4 статті 9 Закону "Про вибори Президента".

Разом з тим визначено, що представником ЦВК під час розгляду зазначеного конституційного подання у КС буде член ЦВК Олександр Шелестов.

Як відомо, нині чинний закон про вибори президента України у ст. 9, ч. 4 визначає: «Не може бути висунутим кандидатом на пост Президента України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку».
 
Опозиція посилається на Конституцію України, яка не згадує прямо такого обмеження – у ст. 103, зокрема, мовиться: «Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою». Але водночас далі в цій же статті зазначено: «Порядок проведення виборів Президента України встановлюється законом». При цьому ст. 92 Конституції теж встановлює: «Виключно законами України визначаються», серед іншого, «організація і порядок проведення виборів і референдумів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.