НОВИНИ

У Польщі прокуратура висунула звинувачення екс-міністру через дорогий годинник

Окружна прокуратура Варшави висунула звинувачення екс-міністру транспорту Польщі, депутату Сейму Славоміру Новаку у приховуванні інформації про своє майно, зокрема відсутність у податковій декларації згадки про годинник вартістю 17 тис. злотих (майже $6 тис.). Про це заявила 9 січня прокурор окружної прокуратури Варшави Катажина Цалув-Яшевська.

"Окружна прокуратура Варшави висунула звинувачення і заслухала в якості підозрюваного депутата Славоміра Новака. Він не визнав себе винним і відмовився давати свідчення", - заявила Цалув-Яшевська.

Новак після відвідання прокуратури заявив, що не вважає себе винним й очікує на позитивне вирішення своєї справи у суді.

У разі доведення вини польському екс-міністру загрожує до трьох років ув'язнення.

Як відомо, міністр транспорту та водного господарства Польщі Славомир Новак пішов у відставку на тлі скандалу довкола годинника, який він не вказав у своїй декларації про майно.

Прокуратура звинувачує екс-міністра у тому, що він не вписав дорогого годинника у п'яти останніх податкових деклараціях з 2011-2013 років.

Польське законодавство зобов'язує депутатів та міністрів вписувати до податкових декларацій майно, вартість якого перевищує 10 тис. злотих (понад $3,3 тис.).

Скандал навколо особи міністра виник у квітні минулого року після публікації у тижневику Wprost.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.