НОВИНИ

Адмінсуд частково повернув Івано-Франківській ОДА повноваження

Івано-Франківський окружний адміністративний суд 9 січня частково задовольнив позов заступника прокурора області, скасувавши низку пунктів неоднозначного рішення обласної ради, прийнятого 10 грудня.

Згідно з цим документом, облдержадміністрація повинна була бути позбавлена ​​низки повноважень, делегованих їй облрадою ще у 1997 році, а для подальшого здійснення цих повноважень у складі виконавчого апарату облради було передбачено створення виконавчого комітету.

Позивач – заступник прокурора Івано-Франківської області – доводив, що закон "Про місцеві державні адміністрації" (стаття 29 ) не допускає можливості припинення дії рішення про делегування повноважень місцевим адміністраціям шляхом його скасування або визнання недійсним. Крім того, другий закон – "Про місцеве самоврядування в Україні" (ст.58) – свідчить, що в обласних і районних радах створюються виконавчі апарати, а не виконавчі комітети.

Відповідач – обласна рада – категорично заперечував докази прокурора. У свою чергу юристи представницького органу посилаються на рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року за поданнями Харківської міської ради, яке підтверджує можливість органу місцевого самоврядування скасовувати свої попередні рішення або вносити в них зміни. А для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень в облраді створюється виконавчий комітет не як окрема структура, а в складі виконавчого апарату.

Тобто, по суті, розширюється лише склад того ж виконавчого апарату облради.

Колегія суддів Івано-Франківського окружного адмінсуду визнала також незаконною підготовку проекту рішення облради про нову структуру і чисельність виконавчого апарату, положення про виконавчий комітет, а також дорученні бюджетної комісії облради передбачити в обласному бюджеті-2014 кошти, необхідні для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень. 

Як повідомив начальник відділу правового та кадрового забезпечення виконавчого апарату Івано-Франківської облради Сергій Федорців, постанову Івано-Франківського окружного адмінсуду облрада оскаржить у Львівському апеляційному адміністративному суді. 

Як повідомлялось, 10 грудня Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії більшістю голосів висловила недовіру облдержадміністрації і проголосувала за її ліквідацію.

У той же  Івано-Франківська облрада не змогла висловити  недовіру голові облдержадміністрації Василю Чуднову, який був призначений на посаду місяць тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.