НОВИНИ

На Луганщині у трьох селах введено карантин через африканську чуму свиней

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України у зв'язку з виявленням в Луганській області спалаху африканської чуми свиней ( АЧС) ввела заборону на вивезення з сіл Комишне, Колісниківка, Юганівка живих свиней, свинини та продукції з неї.

"Зараз три села на карантині - Комишне, Колісниківка, Юганівка. Згідно з чинним законодавством введено заборону на вивезення свинини з цієї території", - повідомив директор департаменту ветеринарної медицини Олександр Вержиховський.

За його словами, наразі проводиться дезінфекція всіх транспортних засобів, що проїжджають через територію карантинної зони. Все поголів'я свиней у населення знищать, а м'ясо направлять на переробку і виробництво тушонки і ковбаси.

Вержиховський зазначив, що ціну, за якою скуповуватимуть м'ясо у населення, визначатиме місцева влада.

За інформацією Держветслужби, загальне поголів'я свиней в карантинній зоні оцінюється у 110 голів.

Ветеринарне відомство також спільно з працівниками Державного агентства лісових ресурсів здійснює моніторинг поголів'я диких кабанів у регіоні.

Як повідомлялося , 5 січня на Луганщині у Станично-Луганському районі під час контролю державного кордону фахівці Держприкордонслужби в річці біля українського берега виявили труп дикого кабана, зараженого АЧС.

У жовтні 2013 року голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін у районах області, що межують з Російською Федерацією, через загрозу занесення регіон африканської чуми свиней оголосив "війну" диким кабанам,.

У вересні Східне регіональне управління Держприкордонслужби у зв’язку з поширенням у Росії збудника африканської чуми свиней тимчасово закрило рух транспорту в низці місцевих пунктах пропуску через кордон.

Нагадаємо, у липні віце-прем'єр-міністр РФ Аркадій Дворкович поінформував прем’єр-мінстра Росії Дмітрія Медвєдєва, що в країні голови господарств спільно з керівниками місцевих органів самоврядування приховують на початковому етапі факти виникнення осередків епідемії африканської чуми свиней.

Загалом у Росії з початку 2013 зафіксували 52 осередки африканської чуми свиней (АЧС).

В Україні вперше вірус АЧС був зареєстрований у Запорізькій області в липні 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.