НОВИНИ

Азаров готує для ЄС "факти, цифри і неспростовні аргументи"

Україна повинна розпочати практичні переговори щодо умов підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду у четвер, передає Урядовий портал.

«Ми повинні почати практичні переговори щодо умов підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом та зону вільної торгівлі з ЄС», - заявив Азаров.

Прем’єр повідомив, що доручив під керівництвом віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка «провести поглиблений секторальний аналіз наслідків створення цієї зони вільної торгівлі для вітчизняної економіки».

«Нам не потрібні припущення. З нашими партнерами ми повинні говорити мовою фактів, цифр, неспростовних аргументів. Тому що на вагах – саме існування України, яка розвиває власну сучасну економіку, а не економіку інших країн. Знехтувати будь-яким ризиком не можна. І я переконаний, що факти знайдуть розуміння у наших європейських партнерів, коли ми покладемо на стіл пакет умов імплементації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі», - заявив Азаров.

Він наголосив, що цю роботу також треба виконати «у дуже стислий термін».

«Наголошую на персональній відповідальності за це міністрів Прасолова, Короленка, Присяжнюка, Ставицького, Темника, Козака. І взагалі це справа кожного члена Кабінету міністрів», - додав глава уряду.

Нагадаємо, 21 листопада цього року Кабінет Міністрів призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Президент Віктор Янукович заявив, що буде готовий підписати угоду про асоціацію тоді, коли умови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.

Згодом він заявив, що угода про асоціацію з ЄС була підготовлена з порушенням національних інтересів, тому відповідальні за її розробку будуть усунені від роботи або зовсім звільнені.

Водночас президент і далі запевняє, що Україна продовжує співпрацю з європейцями для підготовки угоди про асоціацію, яка би відповідала національним інтересам.

У свою чергу представники ЄС наголошують, що пропозиція підписати угоду з Україною залишається в силі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.