НОВИНИ

Суд залишив під вартою останнього "в'язня Банкової"

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні скарги адвокатів активіста Ярослава Притуленка на бездіяльність прокуратури щодо звільнення підзахисного у зв'язку з прийняттям закону про декриміналізацію активістів Євромайдану. Таке рішення оголосила суддя Христина Гладун.

Самого Притуленка на засідання не доставили.

Суддя мотивувала своє рішення тим, що прийнятий закон суперечить нормам кримінально-процесуального кодексу.

«Фактично Верховна Рада прийняла рішення про введення в національне законодавство нового інституту, який не передбачений ні Конституцією, ні іншими законодавчими актами... Таким чином, у Кримінальному процесуальному кодексі відсутні будь процедури прийняття рішень про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, відповідно до цього закону... Не визначені механізми реалізації і в самому законі, що унеможливлює застосування його положень на практиці» , - сказано в рішенні суду.

Суддя Гладун зазначила у своєму рішенні, що амністія не може передбачати зняття судимості, а також не може застосовуватися до певної категорії осіб, які вчинили особливо тяжкі або тяжкі злочини, а в прийнятому Радою законі таких обмежень немає.

На її думку, це є доказом того, що норми закону прямо суперечать чинному законодавству.

Раніше, під час судового засідання представник прокуратури Олег Федорчук заявив про те, що норми закону про декриміналізацію учасників масових протестів не можуть бути застосовані. Прокурор заявив, що у законі немає чіткого визначення поняття "учасник масових акцій". Він також наголосив, що невідомо, про які саме акції йде мова.

Нагадаємо, Ярослава Притуленка затримали 1 грудня під час сутичок біля Адміністрації президента. Притуленко – єдиний із дев’яти затриманих активістів, що досі лишається під арештом. Його захисники вже кілька разів намагалися оскаржити дії прокуратури, яка ігнорує новий закон про неприпустимість переслідування активістів Майдану, підписаний президентом 26 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.