НОВИНИ

Російські дикі кабани принесли на Луганщину африканську чуму

У Луганській області під час контролю державного кордону фахівці Держприкордонслужби в річці біля українського берега виявили труп дикого кабана, зараженого африканською чумою свиней.

За інформацією Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, випадок зафіксовано 5 січня у Станично-Луганському районі Луганщини. Під час дослідженні відібраного біоматеріалу в Державному НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, 6 січня встановлено діагноз африканської чуми свиней.

"Для локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції 7 січня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганської районної державної адміністрації, рішенням якої затверджено "План заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканською чумою свиней на території Комишненської сільської ради Станично-Луганського району", - повідомили у відомстві.

Там запевняють, що ситуація перебуває під постійним контролем ГУ ветеринарної медицини в Луганській області та Держветфітослужби.

Як повідомлялось, у жовтні 2013 року голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін у районах області, що межують з Російською Федерацією, через загрозу занесення регіон африканської чуми свиней оголосив "війну" диким кабанам,.

У вересні Східне регіональне управління Держприкордонслужби у зв’язку з поширенням у Росії збудника африканської чуми свиней тимчасово закрило рух транспорту в низці місцевих пунктах пропуску через кордон.

Нагадаємо, у липні віце-прем'єр-міністр РФ Аркадій Дворкович поінформував прем’єр-мінстра Росії Дмітрія Медвєдєва, що в країні голови господарств спільно з керівниками місцевих органів самоврядування приховують на початковому етапі факти виникнення осередків епідемії африканської чуми свиней.

Загалом у Росії з початку 2013 зафіксували 52 осередки африканської чуми свиней (АЧС).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.