НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Експерт: Нульове зростання економіки за два роки – результат діяльності уряду Азарова

У кращому випадку за підсумками року в Україні варто очікувати нульове зростання економіки. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловили експерти-економісти.

Так, економіст Олександр Жолудь зазначає, що Україну за результатами 2013-го року чекає нульове зростання економіки.

«Впродовж 2013-го року в Україні спостерігалася рецесія, яка тягнеться ще із 2012-го. І вона триватиме, щонайменше, іще у першому півріччі наступного року. Тож нам варто очікувати нульового зростання економіки», – відзначив економіст.

За словами виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, наприкінці 2013-го падіння економіки склало 0,2-0,5% попри тенденції до виходу з рецесії.

«Показники 4-го кварталу не такі оптимістичні, як здавалося влітку. Але ми виходимо з рецесії. Економіка покаже незначний плюс у цьому кварталі, але це не компенсує великий мінус року, який ми завершимо приблизно із 0,2-0,5% падіння. Це була затяжна рецесія, частково вона базувалася на проблемах із зовнішніми ринками, оскільки половину ВВП Україна отримує від експорту товарів», – зауважив експерт.

Між тим Василь Юрчишин, директор економічних програм центру Разумкова, припускає, що у 2013-му році падіння української економіки може скласти 1%.

«У кращому випадку, за ці два роки (2012-й і 2013-й – ред.) зростання буде нульовим. Цього ж року, припускаю, падіння економіки буде в межах 1%. «Нуль» за два роки – негативний результат діяльності уряду. І наступного року покращення очікувати не варто – оскільки для цього в Україні немає чинників», – наголосив Юрчишин.

Економісти також відзначають відсутність стимуляції економіки з боку Національного банку України та тяжіння до утримання валютного курсу.

«НБУ впродовж року не стимулював вітчизняну економіку. Політика регулятора була спрямована виключно на утримання обмінного курсу, що досягалося обмеженням пропозиції гривні. А це призводило до високих ставок по відсотках», – наголошує Жолудь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.