НОВИНИ

Соціолог: для влади національний інтерес – це взагалі бізнес

2013 року загострилася давня проблема України: політики досі не сформулювали національних інтересів країни. Про це «Українському тижню» розповіла директор Фонду імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

За її словами. опозиція розуміє національні інтереси етнічно, тобто в сенсі етнічності, мови, традиції, культури, а для влади національний інтерес – це взагалі бізнес.

«Я думаю, що ця позиція дуже яскраво проявилася в тому, що Україну виставили на аукціон. Тобто національний інтерес – хто більше дасть. Якщо більше дає Росія, то наш національний інтерес із Росією. Якби більше давала Європа, були б із нею. Така політика зайшла в глухий кут, тому що країні справді загрожував дефолт через її відверте грабування. Тому її виставили на торги: хто більше заплатить. Уже зараз поширюються прогнози, що через півтора – максимум два роки складеться ще трагічніша, якщо не катастрофічна, ситуація. Треба буде віддавати борг Росії, але не буде чим, бо нічого не робиться для модернізації виробництва», - розповіла Бекешкіна.

Вона звернула увагу, що владі «ці гроші дуже потрібні, щоб проїсти їх, щоб народ не бунтував під час виборчої кампанії».

«Справжній національний інтерес узагалі не сформульований, але це дедалі більше вимальовується у свідомості людей, зокрема тих, хто прийшов на Майдан, бо Майдан найкраще визначити як Майдан гідності. На мою думку, національний інтерес – це перетворення України на нормальну європейську державу, де людина перебуває в центрі цього інтересу. В цьому сенсі поворот від європейської інтеграції справді є зрадою національних інтересів», 0 наголосила Бекешкіна.

Детальніше читайте «Експерти та автори Тижня про виклики 2014 року» в журналі «Український тиждень» №52

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.