НОВИНИ

Харківський Євромайдан влаштував поетичну ходу "від Шевченка до Пушкіна"

Учасники Євромайдану в Харкові провели 5 січня поетичні читання і ходу від свого традиційного місця збору пам'ятника Тарасу Шевченку до пам'ятника Алєксандуру Пушкіну.

«Вони обоє (Шевченко і Пушкін – Ред.) мали складні стосунки з владою того часу, і обидва вони були досить незалежні у своїх поглядах, і обидва оспівували свободу", - пояснив вибір маршруту ходи поет і активіст харківського Євромайдану Сергій Жадан.

За його словам, похід до Пушкіна також підкреслює, що Євромайдан також стосується російськомовних громадян як і україномовних.

"У Харкові традиційно російськомовна культура була потужною, сильною, вона і зараз такою залишається. І нам важливо підкреслити, що те, що тут відбувається, стосується не лише україномовних громадян", - пояснив Жадан. 

Під час ходи активісти скандували "Харків, вставай!". А в початковій і кінцевій точці вірші читали харківські поети Сергій Жадан, Леонід Логвиненко, Ростислав Мельников, Віктор Бойко та їхні київські колеги Іван Андрусяк і Світлана Поваляєва.

Як повідомлялось, сьогодні у Дніпропетровську прихильники євроінтеграції пройшли маршем центральними вулицями міста на підтримку столичного Майдану та з вимогами люстрації влади.

У руках вони тримали прапори Євросоюзу та України, плакати з написами «Майдан – твоє поле бою», «Україні не потрібні диктатори!», «Ми не бидло!» тощо. Йдучи центральними вулицями міста, люди скандували «Києве, ми з тобою!», «Дніпро, вставай!», «Дніпро, з Різдвом!».

Водночас, у Донецьку активісти Євромайдану влаштували марш з вимогою відставки Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.