НОВИНИ

Майдан планує позбавити владу "бюджетного апетиту" на 20 млрд

Основна вимога опозиції до проект бюджету на 2014 рік – це скорочення витрат на утримання органів державної влади і держапарату на близько 20 мільярдів гривень. Про це 5 січня зі сцени Майдану заявив голова Політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.

Він підкреслив, що в проекті бюджету на 2014 рік, внесеному урядом, "є "несправедливість, як і в попередніх"

"За три роки органи міліції збільшили своє фінансування на 63%. Кожен рік – плюс 20%. Військовослужбовець, який стоїть на захисті української вітчизни, отримує 2100 гривень. А той, який у формі "Беркуту" бив на Майдані дітей, отримує 4,5 тис. грн. Хіба це справедливо?", - обурився опозиціонер.

За його словами, у проекті бюджету закладено 10 млн грн на виплату заборгованості із соцвиплат за рішеннями судів. При цьому держава заборгувала українцям близько 12 млрд грн.

"Це означає, що нинішнього року нікому не віддадуть коштів: ні дітям війни, ні чорнобильцям, ні афганцям", - наголосив Яценюк.

Він зазначив, що опозиція внесла свої пропозиції до проекту бюджету-2014. За його словами, основна вимога опозиції – скорочення на близько 20 млрд грн. витрат на утримання органів державної влади і держапарату: прокуратури, міліції, державних резиденцій Януковича.

"Ми отримуємо заробітну плату, з неї сплачуємо податки. Ми вимагаємо в уряду і президента звіту: "Куди ти подів наші гроші? Ти переплутав свою кишеню з державним бюджетом України", - сказав він.

"У парламенті ми будемо мати складний рік. Але парламент є нічим іншим, як відображенням вашої волі. Ми там ваші солдати, і будемо виконувати команди українського народу, який проголосував за нас", - завернувся Яценюк до учасників Майдану.

Як повідомлялось, ВО "Майдан" готується до великих антикорупційних розслідувань діяльності уряду Миколи Азарова, адміністрації президента і всієї української влади.

Нагадаємо, новий проект Державного бюджету посилює тиск на малих підприємців, збільшує фінансування силових відомств та в порушення законодавства урізає низку соціальних виплат. Зокрема, найбільше фінансування порівняно з минулим роком заплановане для Міністерства внутрішніх справ – плюс 2,1 мільярди гривень.

Рада вирішила приймати бюджет-2014 16 січня.

Уряд пропонує Раді затвердити бюджет-2014 з дефіцитом майже 60 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.