НОВИНИ

Майдан відкриває сезон великого "полювання" на корупціонерів із влади

Один із пунктів плану дій ВО "Майдан" є "підготовка до великих антикорупційних розслідувань щодо уряду Миколи Азарова, адміністрації президента і всієї української влади". Про це заявив голова Політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк зі сцени Майдану 5 січня, повідомляє пресс-служба «Батьківщини».

"Ми оголошували, що полюємо на українських корупціонерів. І цей процес повинен закінчитись тим, що вкрадені мільярдні кошти ми повинні знайти за кордоном і повернути їх назад в український бюджет", - наголосив Яценюк.

За його словами, зараз країні допомагає закордонне українство.

"Багато пікетів відбуваються у країнах світу біля офісів, квартир і будинків членів Партії регіонів, тих, які живуть в Україні, крадуть в Україні, а їхні сім’ї на вкрадені гроші живуть в Відні, в Лондоні і в інших країнах", - зауважив Яценюк, і додав, - "Наше з вами завдання – іти крок за кроком по виконанню плану дій, який був затверджений нашим Майданом".

Яценюк також наголосив, що Майдан "дав зрозуміти українській владі, що люди не бояться.

"Майдан дав зрозуміти, що вертикаль влади Віктора Януковича не така сильна, як була рік чи два тому. Вона тріснула після того, коли Янукович фактично почав здавати своїх: Попова, начальника київської міліції. Він, із одного боку, виконавець, але з іншого - його виклик до прокуратури є дуже знаковий для всієї української міліції, яка знає, що одна справа виконувати незаконний наказ, а інша справа - потім за ці незаконні накази іти до прокуратури й давати свідчення", - вважає Яценюк.

За його словами, "навіть якщо цей генеральний прокурор сховає свідчення, то новий генпрокурор їх знайде".

"І ці люди будуть притягнуті до кримінальної відповідальності новою владою, новим прокурором і новим незалежним українським судом. Це не вендета з нашого боку. Ми не хочемо мстити, ми вищі цього. Але ми вимагаємо, щоб у країні виконувався закон. Ми вимагаємо справедливості і щоб будь-хто, хто б не був у владі, знав - за злочин є покарання. Це є базовий принцип демократичної країни", - сказав Яценюк.

Як повідомлялось, з початку свого президентства Віктор Янукович неодноразово обіцяв розпочати нещадну боротьбу з корупцію, однак, як зазначило на початку листопада Financial Times «для Януковича боротьба з корупцією – це багато хороших слів і мало дії»

Згідно з дослідженням Індексу сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI), рейтинг України за рівнем корумпованості 2013 року залишився практично незмінним - 25 балів зі 100 можливих. Таким чином країна посіла 144 місце серед 177 держав, охоплених дослідженням.

Україна стабільно залишається у групі «підвищеного ризику» разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю, але в наступному році вона ризикує скотитися ще нижче.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.