НОВИНИ

Юрій Макаров: В Україні мирні форми спротиву щоразу доводили свою ефективність

Вітчизняний досвід доводить, що якраз мирні форми спротиву - Революція на граніті, Майдан-2004, Податковий майдан тощо - щоразу доводили свою ефективність. Про це у спецпроекті «Світ у 2014» пише публіцист Юрій Макаров

За його словами, в Україні поширений певний скепсис стосовно мирного висловлювання протесту: мовляв, на відміну від «прямої дії», пасивні демонстрації та мітинги нічого не змінюють і не здатні змінити.

Утім, вітчизняний досвід доводить, що якраз мирні форми спротиву (Революція на граніті, Майдан-2004, Податковий майдан тощо) щоразу доводили свою ефективність. Будь-яка пасивна маніфестація незгоди, зокрема й на локальному рівні, може принести успіх за умови її адекватного висвітлення. Поширеність соціальних мереж та блогів унеможливлює повне замовчування неприємних для влади фактів. Ті ж таки зусилля громадськості мали б покласти край такому ганебному явищу, як проплачені акції: одного відеозапису на мобільний телефон процесу роздачі гонорарів статистам або тітушкам теоретично достатньо, щоби вимагати втручання як мінімум податкової інспекції», - вважає Макаров.

Детальніше читайте у статті «Розбудіть громадянське суспільство» у друкованому спецпроекті «Світ у 2014».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.