НОВИНИ

Лідери опозиції вимагають закрити справу Власенка

Лідери опозиційних фракцій вимагають закрити кримінальне провадження щодо захисника екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Сергія Власенка.

"Ми, лідери трьох опозиційних фракцій, вимагаємо від влади негайно припинити новий виток політичних репресій: закрити безпідставну, шиту білими нитками справу проти Власенка і не влаштовувати новорічні вистави в кишеньковому суді. Ми звертаємося до наших партнерів у Європі та світі з проханням звернути увагу на кричуще порушення прав опозиції", - йдеться в заяві лідерів опозиції Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока і Віталія Кличка.

Вони відзначають, що це – "чергове судилище не має нічого спільного з принципами демократії, законності і верховенства права".

Лідери фракцій наполягають, що ця справа сфальсифікована з самого початку, а тепер у ній з'являються нові порушення на стадії судового розгляду.

"Вперше в історії політичних процесів в Україні справу слухає незаконний склад суду: замість одного судді, як того вимагає закон, на розгляд призначена сталінська "трійка", завдання перед якою ставить безпосередньо адміністрація президента".

На їх думку, мета цього процесу - в черговий раз обмежити Тимошенко у праві на захист та участь у політичному житті.

Нагадаємо, 24 грудня стало відомо, що у справі проти Сергія Власенка про побиття його колишньої дружини Наталії Окунської затверджено обвинувальний акт, переданий до Печерського районного суду Києва.

12 листопада Генеральна прокуратура завершила досудове слідство у кримінальному провадженні щодо Власенка.

Як відомо, медичні експертизи побоїв, нібито заподіяних Власенком своїй екс-дружині  в 2008 році, були проведені в січні 2013 року, сказала суддя Печерського районного суду Києва Світлана Волкова. Відповідні дані про проведення експертизи 24 січня 2013 року є в заяві прокуратури.