НОВИНИ

Британський публіцист: Найперспективнішими кандидатами на торжества лишаються шейхи, диктатори й олігархи

Найперспективнішими кандидатами на проведення масштабних урочистостей лишаються диктатори й олігархи. Про це пише Майкл Рейд, редактор відділу Америки у виданні The Economist, автор книги “Бразилія: тернисте сходження нової потуги” у проекті Світ у 2014.

“Перш ніж демократичні політики задумають влаштувати у своїй країні сучасний цирк, їм варто дещо шепнути на вушко: спортивні досягнення рідко хоч якось впливають на вибір електорату. Виборці знають, що обирають політиків, аби потяги їздили за розкладом, а не щоб вигравати золоті медалі чи забивати голи”, – вважає Рейд.

За його словами, “жорстока реальність вже усвідомлюється де-не-де”.

„На проведення Олімпіади 2020 (нарешті вона відбудеться в Токіо) кандидатів було троє – це найменше з 1980-их. Відень не братиме участі в конкурсі на проведення ігор у 2028 році: 72% австрійців у березні 2013-го проголосували проти”, – зазначає експерт.

Відтак, на думку Рейда, „найперспективнішими кандидатами на проведення торжеств лишаються шейхи, диктатори й олігархи”.

„Але це становить ризик для самого спорту. ФІФА прийняла божевільне рішення провести Чемпіонат світу з футболу 2022 в Катарі – місті серед пустелі, де влітку температура сягає 50˚С. У зв'язку з цим вона посуне чемпіонат на середину зими і отримає позови про компенсацію збитків від національних чемпіонатів та телекомпаній. Добре, хоч чемпіонат 2014-го пройде у o país do futebol –  футбольній країні”, – наголошує Рейд.

Детальніше читайте у статті «Власні цілі» у друкованому спецпроекті «Світ у 2014».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.