НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: наступного року партія влади бенкетуватиме за російські гроші

Очікувати на зріст економіки України на початку наступного року не варто. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, коментуючи економічні виклики для України на початку 2014 року.

«Збережеться загальне падіння виробництва, зокрема промисловості, звужуватиметься соціальна база економіки та не вистачатиме робочих місць. Грошей в бюджеті не вистачає, а тому соціальні видатки не зростатимуть. У нас немає структурних, соціальних змін. Навіть окремі будівельні проекти з Китаю чи Росії – досить хабарницькі. І вони не збільшують кількість робочих місць, на жаль, оскільки до них залучають турків чи китайців. А тому всі видатки кладуться на борг держави, а реальних інвестицій немає», – зазначив Лановий.

Експерт також зауважує, що наразі в Україні немає жодного джерела незалежних західних інвестицій.

«Окрім приватних незалежних інвесторів, котрі відмовляються вже не тільки від вкладень в наші підприємства, виробництва, навіть банки і західні інвестори не хочуть купувати українські боргові папери. Тобто жодного джерела таких незалежних західних інвестицій в Україну зараз немає», – додав він.

Лановий зауважує, що з кожним днем в Україні зменшується кількість підприємців.

«А тому ми втрачаємо енергійних людей, що би могли дати поштовх, певну динаміку для економіки», – додав експерт.

Щодо кредиту Росії у $15 млрд, то Лановий зазначає, що «держава не може вкладати ефективно кошти, вона може тільки гіперболізувати витрати».

«Це гроші, щоб ще подерибанити країну. Це не заробляння, а запозичення грошей… Фактично продовжується бенкет партії влади: витрачай куди хочеш, віддавати кошти під замовлення своїм кампаніям, набивай кишені… А в результаті для країни нічого не зроблять», – зазначає він.

Економічні перспективи України наступного року, за словами Ланового, залежатимуть і від здатності влади оптимізувати внутрішній і зовнішній борг.

«Необхідно виконати основне завдання – оптимізувати видатки із зовнішнього і внутрішнього боргу, аби не вилучати, а зберігати капітал в Україні. Якщо це вдасться, то легше буде вирішувати внутрішні проблеми економічної активності всередині країни. Якщо ще й росіяни вимагатимуть обов’язкового повернення боргу, то це дуже спустошить внутрішню економіку, фінанси і бюджет», – зазначив Лановий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.