НОВИНИ

В'ятрович про марш "Свободи": Не варто починати рік на Майдані сумнівними акціями

Історик Володимир В'ятрович вважає недоречним ініційоване «Свободою» проведення 1 січня смолоскипної ходи до дня народження керівника ОУН Степана Бандери на Майдані Незалежності у Києві. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Як історик - багато років досліджую ОУН та УПА. Як громадський активіст - багато тижнів беру участь у  Євромайдані. Я проти смолоскипної ходи 1 січня до дня народження Степана Бандери. По-перше, тому що такі акції не мають нічого спільного з історією та традицією бандерівського руху, натомість чітко асоціюються з фашистською та нацистською традиціями. По-друге, тому що знаю - таку акцію буде використано в медіа для компрометації і Бандери (він "фашист", бо таким чином його вшановують), і Євромайдану (його учасники "фашисти")», - написав В'ятрович.

Він наголосив, що у  2014 «нас чекає багато роботи, спрямованої на відстоювання як українського минулого, так і українського майбутнього». «Тому не варто починати цей рік сумнівними акціями, що не сприяють ані першому, ані другому», - додав він.

Як відомо, ВО "Свобода" заявила, що  1 січня  увосьме організує у Києві смолоскипний марш з нагоди 105-ї річниці від дня народження керівника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.  Свобода" відзначає, що смолоскипний марш на честь дня народження Бандери вже став традиційним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.