НОВИНИ

Янукович ввів кримінальну відповідальність за рейдерство

Президент Віктор Янукович ввів кримінальну відповідальність за захоплення будівель, споруд, інших об'єктів підприємств, установ, організацій або за інше неправомірне втручання в діяльність підприємств, установ, організацій за відсутності ознак протидії законній господарській діяльності, що призвело до порушення їх нормальної роботи.

Відповідний закон про вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних та фізичних осіб-підприємців, розроблений Кабінетом міністрів і вносить зміни, зокрема, до Кримінального кодексу, президент підписав 27 грудня.

Закон, зокрема, доповнює Кримінальний кодекс статтями за захоплення будівель, споруд чи інших об'єктів підприємств, установ, організацій або інше неправомірне втручання в діяльність підприємств, установ, організацій, і передбачає за це покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

Ті ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або загальнонебезпечним способом, караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Такі ж дії, вчинені за участю працівників приватних охоронних організацій або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років з конфіскацією майна.

Крім того, закон вводить кримінальну відповідальність за внесення до документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, якщо це заподіяло значну матеріальну шкоду юрособі, його учасникам/засновникам або іншій особі.

Також закон розширює перелік порушень порядку реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, передбачаючи адміністративну відповідальність не тільки за порушення встановлених строків для проведення держреєстрації юрособи та фізособи-підприємця, порушення строків видачі свідоцтва про держреєстрацію або вимагання не передбачених законом документів для проведення держреєстрації , але і за інші порушення встановленого законом порядку держреєстрації.

Крім того, закон передбачає доповнення закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом новим порядком погодження з уповноваженою особою акціонерів або учасників товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю плану санації та мирової угоди.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила вцілому цей закон 10 жовтня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.