НОВИНИ

Українці провели різдвяний Євромайдан у Ватикані

29 грудня українці в Римі провели на площі Святого Петра у Ватикані український вертеп, який назвали «Різдвяний Євромайдан».

Захід організували фольклорний театр «Берегиня» та церковний хор храму Отців-василіян у Римі. Костюми для героїв створила львівська майстриня Лариса Іцьків, а сценарій і постановку розробила керівник театру Марія Беднарчук.

«Ми щороку на свята представляємо український вертеп у Римі, але цього разу він вийшов особливий через події в Україні, тому частку Євромайдану ми і включили у наш вертеп», – сказала керівник театру «Берегиня»  Марія Беднарчук.

Українські студенти і школярі під час Вертепу одягнули маски відомих політиків. «Чорт» був в образі президента Віктора Януковича, «Жид» – прем’єр-міністр Микола Азаров, а «Ірод» – російський лідер Володимир Путін.  

До сценарію увійшли і «беркутівці», і  Україна, яка промовляла «Там, на Майдані, мої діти стоять без страху, без вагань. Вони не хочуть більше тліти. Встань поруч з ними, в очі глянь!»

Як розповіли організатори акції,   охоронці Ватикану з розумінням поставилися до акції української громади.

Як відомо, до 25 грудня  українці в Італії зібрали та передали на потреби Громадського сектору Євромайдану у Києві більше  €21 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.