НОВИНИ

Опозиціонер: під Новий рік Янукович збільшив дірку у бюджеті-2013 до 100 млрд

Провал державного бюджету за доходами влада вирішила "покращити", зменшивши за кілька днів до кінця року доходи на 19,4 млрд. грн. Про це заявив народний депутат від УДАРу Віктор Пинзеник, коментуючи підписаний вчора закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік".

Пинзеник зазначив, що на відповідну суму країну "порадували" ще одним новорічним подарунком - збільшенням державного боргу.

"Але навіть із цим "покращенням" бюджет не витягне очевидної фахівцям ще в момент прийняття документа його нереальності", - пояснив Пинзеник.

За його підрахунками. бюджетна дірка (дефіцит) 2013 року перевищить 100 млрд. грн. «Хоча в уточненнях до закону про держбюджет дефіцит зафіксований в сумі 70 млрд. грн., цифра зростання в законі тільки прямого держборгу складає 103,3 млрд. грн. (502,2 млрд. грн. на кінець цього року проти 399,2 млрд. грн. на кінець попереднього). А це ніщо інше як дефіцит", - підкреслив опозиціонер.

Він нагадав про існуючий гарантований борг: бюджет цього року передбачає його в сумі 50 млрд. грн.

"А є ще казначейські векселі і просто невиконані бюджетні зобов'язання (непрофінансовані видатки)", - зауважив Пинзеник.

Як повідомлялось, 27 грудня Віктор Янукович підписав зміни до закону про державний бюджет, що дасть змогу випустити державні облігації зовнішньої позики в обсязі $3 млрд.

Нагадаємо, 19 грудня Верховна Рада прийняла низку законів, зокрема закон, що збільшує розмір державного боргу на 19,4 мільярда гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.