НОВИНИ

Азербайджан протестує проти вступу Вірменії у Митний союз через "карбахську проблему"

Офіційний Баку виступатиме проти вступу Єревану до Митного союзу, поки Вірменія не виведе свої збройні сили з окупованих азербайджанських територій і не відновиться територіальна цілісність Азербайджану. Про це заявив завідуючий відділом з суспільно-політичних питань адміністрації президента Азербайджану Алі Гасанов азербайджанським ЗМІ.

"Вступ Вірменії - країни, що окупувала споконвічно азербайджанські землі - Нагірний Карабах і сім прилеглих районів, у будь-який союз або об'єднання, суперечить принципам міжнародного права", - заявив Гасанов.

"Загальновідомо, що у відповідних резолюціях і рішеннях ООН, ОБСЄ та інших авторитетних міжнародних організацій закріплений факт окупації Вірменією територій Азербайджану та висунуто вимогу про однозначне звільнення територій, окупованих країною-агресором", - пікреслив він.

"Тому вступ Вірменії до Митного союзу або іншої подібної структури можливий лише після звільнення окупованих азербайджанських земель", - додав Гасанов.

За його словами, в іншому випадку на момент вступу цієї країни в будь-який союз територія і межі Вірменії вступають у протиріччя з міжнародною юрисдикцією через порушення територіальної цілісності Азербайджану.

"Ця держава або повинна офіційно заявити про претензії на окуповані території, а структури, до яких вона входить, повинні прийняти це, або вона повинна повернути ці землі і стати членом нових союзів з територіями, затвердженими в рамках ООН", - підкреслив заввідділом адміністрації президента Азербайджана.

Як повідомлялось, 24 грудня країни - учасники Митного союзу розробили спеціальну "дорожню карту" для приєднання Вірменії до МС і Єдиного економічного простору.

Нагадаємо, 3 вересня президент Вірменії Серж Саргісян заявив про рішення вступити до Митного союзу після зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним.

10 версня на закритому засіданні парламент Вірменії з’ясовував, хто дозволив президенту Сержу Сарґсяну приєднувати країну до Митного союзу.

Деякі російські експерти вважають, що намір Вірменії вступити у Митний союз є суто політичним рішенням. А голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок (Німеччина) запевняє, що Росія шантажувала Вірменію, щоб вона вступила до Митного союзу.

Читайте також: Як ЄС втратив Вірменію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.