НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Українці 2013 року отримували міжнародне визнання у науці, літературі, музиці й дизайні

За 2013-й рік українські режисери, письменники, науковці, ілюстратори й дизайнери стали переможцями багатьох престижних міжнародних конкурсів.

На початку 2013 року український письменник Михайло Прудник став переможцем міжнародного гумористичного конкурсу "Алеко" за 2012 рік, що проводиться в Болгарії. Українець випередив 78 авторів з 20 країн.

У січні 2013 року марка «Українське подвір’я» перемогла в номінації «Найкращий друк» у 11-му щорічному китайському конкурсі на найкрасивішу іноземну марку. Участь у конкурсі взяли десятки поштових адміністрацій Європи та світу.

У лютому Євген Мотурнак, учитель інформатики та економіки з Дніпропетровська здобув «золото» у конкурсі з інформатики Microsoft Appathon, що пройшов у Лондоні. Євген розробив віртуальний конструктор електричних ланцюгів для учнів старших класів та студентів технічних спеціальностей. Його можна використовувати для віртуальних експериментів з побудовою електричних схем, додаток пропонує короткі підказки, посилання на теоретичний матеріал тощо.

У лютому київський школяр Ілля Ковалевський став одним із 20 переможців конкурсу з розроблення програмного забезпечення із відкритим кодом для школярів Google Code-in 2012. У цьому списку Ілля став єдиним представником з регіону СНД.

Окрім того, п'єса «Деталізація» українського драматурга Дмитра Тернового перемогла на міжнародному конкурсі драматургів "Говорити про кордони" в Австрії. П'єсу визнали найкращою серед понад 50 творів. Згідно з умовами, її поставлять ​​на сцені державного німецького театру в Карлсруе.

У березні 2013 року український туристичний стенд посів п’яте місце на Міжнародній туристичній виставці ІТВ-Берлін. Загалом було оцінено більше, ніж десять тисяч стендів з 180 країн.

Еквілібристка Валерія Давиденко здобула золоту медаль на сьомому Міжнародному фестивалі дитячих та молодіжних циркових колективів, шкіл та виконавців "Циркове майбутнє". 8-річна дівчинка виступала в молодшій категорії конкурсу (до 12 років). У конкурсі змагалися учасники з різних країн, зокрема з Росії, Франції, Латвії, Німеччини, Америки, Білорусі, Швеції та інших.

Третє місце в міжнародному пісенному конкурсі«Євробачення-2013» посіла  українка Злата Огнєвич з піснею «Gravity».

У червні 26-річна українка Олена Токар опинилась у четвірці найкращих молодих оперних співаків світу в конкурсі BBC Cardiff Singer. BBC Cardiff Singer проводиться раз на два роки в уельському Кардіффі і збирає близько тисячі претендентів на перемогу.

А переможцем 14-го Міжнародного конкурсу піаністів ім. Вана Кліберна став українець Вадим Холоденко. Холоденко також отримав призи за найкраще виконання камерної музики і за найкраще виконання нового твору. Переможець конкурсу Кліберна отримує грошовий приз у розмірі $ 50 тисяч, а також концертний ангажемент у США на три сезони і можливість випуску студійних і концертних записів американським відділенням фірми Harmonia Mundi.

Цього року письменниця Оксана Забужко стала лауреатом міжнародної літературної премії Angelus-2013. Переможним для Забужко став роман "Музей покинутих секретів". Призом літпремії, яку традиційно проводять у Вроцлаві, стала статуетка вроцлавського скульптора Єви Россано та 150 тис. 000 злотих.

На Міжнародному дитячому кінофестивалі анімаційного мультфільму, що відбувся у Дрездені, перемогла короткометражна стрічка "Оля-ля" Дарини Котелянець з села Петрик Літинського району Вінницької області. Дівчинка, якій 11 років, створила мультик про свою корову Зірку.

У жовтні стрічка «Індуктор» Ігоря Подольчака перемогла на кінофестивалі в Багдаді. Арт-хаусний фільм став найкращим із 50-ти претендентів на перше місце на 5 Багдадському міжнародному кінофестивалі. 

Тим часом маріуполець Кирило Чуйко став переможцем міжнародного конкурсу з китайської мови для іноземців. Всього у конкурсі брало участь 180 осіб із різних країн світу. Чуйкові запропонували оплачене навчання у магістратурі будь-якого китайського університету тривалістю до трьох років. 

Також цього року українські школярі здобули перемогу на міжнародних олімпіадах із екології, інформатики, фізики, математики, хімії, біології, а українські студенти - з математики та інформаційних технологій. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.