НОВИНИ

Опозиція: напад на Чорновол організований за сценарієм розправи над Гонгадзе

Побиття відомого журналіста і громадського активіста Тетяни Чорновол є замахом на вбивство, організованим за сценарієм розправи над Георгієм Гонгадзе. Про це йдеться у заяві Об’єднаної опозиції "Батьківщина".

«Побиття Тетяни Чорновол, жінки, відомого журналіста, громадського активіста і борця з режимом є замахом на вбивство, організованим за сценарієм розправи над Георгієм Гонгадзе», - заявляють в опозиції.

У заяві зазначають, що протягом останніх двох тижнів Тетяна перебувала на Майдані. «Після тривалої перерви наважилася поїхати додому у село Гора, щоб провідати дітей. Ніхто не знав про цю поїздку, і те, що її вистежили і влаштували замах на життя, свідчить, що вона була мішенню для  влади, яка шукала зручного моменту для помсти за  журналістську і громадянську позицію Тетяни. Чорновол вистежували цілеспрямовано, а це означає, що за виконавцями стоять замовники", - сказано у заяві.

Водночас, у "Батьківщина" назвали показовим намагання міліції кваліфікувати напад на Чорновол як хуліганство.

"Міліція або покриває цей злочин, або є  його співучасником", - вважають в опозиції.

 У політсилі повідомили, що зараз Чорновол перебуває у реанімації і потребує як мінімум трьох дуже складних операцій.

"Опозиція зобов’язується перед Тетяною Чорновол довести  справу до кінця і не дати уникнути покарання ані виконавцям злочину, ані його замовникам", - сказано у заяві.

"Ми вимагаємо від поки що президента Януковича негайно відсторонити від виконання службових обов’язків керівництво Служби безпеки України, відправити у відставку міністра внутрішніх справ Захарченка, провести розслідування та відзвітувати перед суспільством. Водночас, наша партія проводитиме власне розслідування замаху на життя Тетяни Чорновол", - наголосили у "Батьківщині".

У опозиції звернулися до представників правоохоронних органів із закликом не ставати співучасниками злочинів.

 "Режим сьогодні демонструє, що готовий поставити на карту все: або він через в’язниці залякування, погрози, фізичне побиття перетворює нас на мовчазних і невільних рабів, або народ України назавжди звільняється від окупаційного режиму", - наголосили у "Батьківщині".

Як повідомлялось, вночі 25 грудня невідомі жорстоко побили журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол. Зараз вона перебуває у реанімації.

Слідчим відділом Бориспільського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Сама журналістка пов'язує напад з активною громадською діяльністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.