НОВИНИ

Екс-глава МЗС Польщі: Україні бракує політичних еліт, здатних до рішучості та жертовності

Колишній міністр закордонних справ Польщі Адам Ротфельд вважає, що Україні бракує політичних еліт, здатних до рішучості та жертовності на зразок тієї, яку показали польські еліти у 1989 році. Водночас він не виключає, що представники цих нових еліт є сьогодні в Києві на Майдані. Про це Ротфельд сказав в інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza.

На запитання, чи можливі реформи в Україні, Ротфельд зауважив, що новим етапом української ситуації будуть вибори  президента і виборча кампанія 2015 року. «Метою Януковича є втриматися при владі, а це не обіцяє нічого доброго для модернізації країни», - вважає політик.

На його думку, ще однією українською проблемою є брак політичних еліт. Це стосується не лише уряду, але й опозиції. «Я маю на увазі такі еліти, які були б здатні на рішення і жертовність на зразок тієї, яка була у Польщі у 1989 році. Не виключаю, що представники цих нових еліт сьогодні в Києві на Майдані. Там народжується нова Україна», - вважає Ротфельд.

На його думку, після того як Янукович отримає гарантії того, що йому вдається запобігти фінансовій кризі і пенсії та зарплати буде виплачено, він вдасться до давньої гри. «Буде й далі маневрувати між Росією і ЄС, і стверджуватиме, що хоче підписати угоду про асоціацію», - зазначає Ротфельд. 

Він також вважає наївною і слабкою думку про те, що Янукович обдурив Путіна і налякав його поверненням до ЄС.

«Наївність і слабкість цієї концепції, особливо останнім часом, покладається на помилкову оцінку становища України. У Києві прийнято вважати, що Україна гарна і багата «панна на виданні». Раніше вона була найбагатшою республікою СРСР. Тим часом, тепер Україна є бідною країною із поганим керівництвом – це «хвора людина Європи». Її збалансована і рівна дистанція від Росії та ЄС є оманливою та все менш ефективною», - вважає Адам Ротфельд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.