НОВИНИ

  ▪   Олександр Пагіря

Екс-посол США: До кого Україна звертатиметься за кредитами у 2015-му, якщо зіткнеться з новою кризою?

Якщо Україна витратить російський кредит і не проведе економічні реформи, перед нею у 2015 році швидше за все знову постануть економічні труднощі. Таку думку у коментарі «Українському тижню» висловив колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Центру Сполучених Штатів та Європи в Інституті Брукінґса Стівен Пайфер.

«По-перше, незрозуміло, що Янукович пообіцяв Путіну за кредитну лінію на $15 млрд і знижку на газ. На прес-конференції від 19 грудня Путін сказав, що кредит і знижка на газ не пов’язані з переговорами України з Європою. У це важко віриться, як і в те, що Путін нічого не вимагав – і не отримав від Януковича взамін», - зауважив Пайфер.

По-друге, наголошує він, російський кредит не передбачає ніяких вимог про проведення реформ, як кредит від МВФ, хоча останній був би виданий на довший термін і під нижчу відсоткову ставку.

«Якщо Україна витратить $15 млрд і не проведе економічні реформи, перед нею швидше за все знову постануть економічні труднощі у 2015 році. Янукович нібито шукає способи відтягнути їх до періоду після президентських виборів. Але до кого Україна звертатиметься за кредитами у 2015-му, якщо зіткнеться з новою фінансовою кризою?», - зазначає екс-посол.

По-третє, додає він, «оскільки зниження ціни на газ притуплює у Києва відчуття нагальності розвитку власних джерел енергоносіїв, зокрема сланцевого газу, Україна ризикує сповільнити темп посилення власної енергетичної безпеки».

«Найімовірніше це зробить її ще більш залежною від Росії», - припускає Пайфер.

За його словами, свідчень того, що американський уряд знав про конкретний зміст україно-російських перемовин до 17 грудня, немає. «Однак він безперечно розумів, що Путін спробує сповільнити або підписання Угоди про асоціацію України з ЄС», - додав екс-посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.